Vasquez: Në “Camp Nou” triumfon Reali

Anësori spanjoll, Lucas Vasquez, i cili me shumë mundësi do të startojë në vend të të lënduarit Gareth Bale, shpreson në rezultat pozitiv ndaj Barcelonës. “Do të shkojmë në “Camp Nou” për të marrë tr...

Sergio Ramos ka lajme të mira për madrilenët

Sergio Ramos mund të rikthehet në fushë në ndeshjen ndaj Atletico Madridit. Zinedine Zidane ka marrë një lajm të mirë para derbit me Atletico Madridin. Sergio Ramos ka stërvitur të hënën me Los Blanc...

Dybala, tundimi i fundit i Realit të Madridit

Dëshira e fundit e Florentino Perez, quhet Paulo Dybala dhe është tundimi i fundit i Realit të Madridit, për në vitin 2018 kur do të përfundojë dhe bllokimi i merkatos për dy sesione që i është vendo...

Panik tek Reali, dëmtohet ylli i mesfushës

Reali i Madridit ka marrë një goditje shumë të rëndë nga infermieria. Pas dëmtimit ndaj Leganes, Kroos ka kryer ekzaminimet mjekësore ku është konstatuar se ai do të mungojë nga 4-6 javë. Stafi mjekë...

Champions: Legia befason Realin, ngec edhe Juve

Lyon arriti të marrë një pikë të rëndësishme ndaj Juventusit në Torino, pasi sfida e katërt e Grupit H në Ligën e Kampionëve përfundoi në barazim 1-1. Higuain u kujdes të kalonë “zonjën” në epërsi ve...

Ndeshjet e sotme në Ligën e Kampionëve

Do të luhen sot ndeshjet e katërta për fazën në grupe në Ligën e Kampionëve. Pas mbylljes së ndeshjeve për sa i përket grupeve A,B,C dhe D sot do të impenjohen skuadrat që formojnë grupet E,F,G dhe H...