Kush e fiton La Ligan? Ja ndeshjet e mbetura

Spanish-Clubs-780x439

Pas përfundimit të javës së 33 në La Liga është rihapur sërish gara për titullin kampion.

Humbja e Barcelonës 3 ndeshje radhazi ka bërë që Atletico Madrit të ndaj me të kreun me pikë të barabarta, ndërsa Real Madrid ndodhet pas tyre me një pikë më pak.

Kur kanë mbetur edhe 5 ndeshje në kampionat, të trija skuadrat pretendente, Barcelona, Atletico Madrid dhe Reali i Madridit do të përpiqen për të fituar të gjitha ndeshje dhe duke pritur ndonjë gabim të mundshëm të njëra-tjetrës.

Më poshtë janë edhe ndeshjet e mbetura të Barcelonës, Realit dhe Atletico Madridit.

Barcelona

Deportivo – Barcelona

Barcelona – Sporting Gijon

Real Betis – Barcelona

Barcelona – Espanyol

Granada C.F – FC Barcelona

 

Real Madrid

Real Madrid – Villarreal

Rayo Vallecano – Real Madrid

Real Sociedad – Real Madrid

Real Madrid – Valencia

Deportivo – Real Madrid

 

Atletico Madrid

Athletic Bilbao – Atletico Madrid

Atletico Madrid – Malaga

Atletico Madrid  – Rayo Vallecano

Levante – Atletico Madrid

Atletico Madrid – Celta Vigo

Pin It