Neymar: Do doja të luaja me Ronaldon

Cristiano Ronaldo (Real Madrid) vs Neymar jr (barcelone

Neymar do të dëshironte të luante përkrah Cristiano Ronaldos në Barcelonë

Ylli i Barcelonës, Neymar e ka një dëshirë. Ai do të donte të luaj përkrah Cristiano Ronaldos në skuadrën nga Camp Nou.

“Unë jam një tifoz i Ronaldos. Ai është i jashtëzakonshëm. Do të ishte diçka e madhe nëse do të luante për Barcelonën”, ka theksuar Neymari në një intervistë..

Ai ka folur edhe rreth të ardhmes, dhe spekulimeve që e lidhin me një kalim të mundshëm te Manchester United dhe City.

“Unë e admiroj Guardiolan dhe Mourinho. Por trajneri im është Luis Enrique dhe u në mbroj ngjyrat e klubit”, ka papërfunduar ai.

Pin It