Ronaldo mposht Messin, arrin pasuri rekord

Cristiano Ronaldo kundër Lionel Messi, një rivalitet i përjetshëm. Gola, topi i artë, Champinons League dhe një konkurrencë që vazhdon prej vitesh. Por në klasifikimin e fundit, futbollisti i Juventu...

Sulmohet Ronaldo për Topin e Artë: “Nuk e meriton!”

Përballja planetare Messi-Ronaldo po gëlon më shumë në Spanjë, ku media është përfshirë shumë ethshëm orët e fundit. Avantazhi që ka portugezi, falë fitimit të Champions League dhe kampion i Evropës ...

“Problemi i Realit është Ronaldo”

Ish trajneri i Realit të Madridit, Fabio Capello mendon se problemi më i madh i “galaktikëve” në këtë fillim sezoni është Cristiano Ronaldo. Ronaldo deri tani ka luajtur në katër nga shta...

Dybala është shumë afër Ronaldos dhe Messit

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, duke folur për ndeshjen kthyese me Bayern Munichun në Ligën e Kampionëve, e ka pranuar se skuadra e tij do ta ketë të vështirë në ‘Alianz Arena’. Juventus...

Ronaldos i bie vlera, ja sa kushton

Deklarata e tij pas ndeshjes me Atletico Madridin bëri shumë bujë, por Cristiano Ronaldo është shpjeguar përpara shokëve të skuadrës dhe u ka thënë se gjithçka është keqkuptuar. Por, nuk kanë fund te...

Neymar: Do doja të luaja me Ronaldon

Neymar do të dëshironte të luante përkrah Cristiano Ronaldos në Barcelonë Ylli i Barcelonës, Neymar e ka një dëshirë. Ai do të donte të luaj përkrah Cristiano Ronaldos në skuadrën nga Camp Nou. ̶...