Reali triumfon në Olimpiko të Romës (VIDEO)

ronaldo

Real Madrid ka shënuar fitore të madhe në udhëtim te Roma me rezultat 2:0, ndeshje kjo në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Spanjollët kanë qenë skuadër dominuese gjatë tërë kohës, duke mbajtur posedimin e topit dhe krijuar raste të mira.

Cristiano Ronaldo dhe Jese Rodriguez ishin vendimtarë në këtë takim, me nga një gol të shënuar.

Kjo fitore ka shumë rëndësi, para ndeshjes së kthimit e cila do të zhvillohet në Santiago Bernabeu.

https://www.youtube.com/watch?v=ub9haAAHrjg

Pin It