Ronaldo mesazh për fëmijët në Siri (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=8q_FPnWwnPU Ylli i futbollit të ditëve të sotme, fitues i 4 herë i “Topi i Artë”, Cristiano Ronado në llogarinë e tij në Twitter u ka dedikuar një video-mesazh fëmijëv...

Topi i Artë, 10 kandidatët e parë

Kandidatët për fitimin e Topit të Artë kanë nisur të njihen mëngjesin e së hënës. Mes emrave të parë është edhe ai i favoritit kryesor, portugezit Cristiano Ronaldo. Të tjerët janë Sergio Agüero (Man...

Betejë në La Liga. Kush e fiton Topin e Artë?

Gara për Topin e Artë 2016 po bëhet akoma më interesante. Për momentin favoritët kryesorë për të triumfuar janë Cristiano Ronaldo dhe Antoine Griezmann. Portugezi është fitues i Ligës së Kampiomneve ...

Reali e fillon pa Ronaldon, duhet kohë për rikuperimin

Reali i Madridid do të nisë sezonin e ri pa Cristiano Ronaldon. Klubi “merengues” po mendon t’i japë portugezit të gjithë kohën e mjaftueshme në dispozicion, për të fituar formën e tij më optimale. R...

Zinedine Zidane, trajneri që di të menaxhojë krizat

Lojtarët e Real Madridit e kanë bërë të qartë se ata do të donin që Zinedine Zidane të vazhdojë edhe sezonin e ardhshëm dhe besojnë se marrëdhënia e tij me ta është e ngjashme me atë që kishin me Car...

“Këpuca e Artë”, kryeson një lojtar i vetëm

Me golin e shënuar ndaj Getafes, Cristiano Ronaldo e ka marrë kryesimin në garën për Këpucën e Artë. Portugezi tani ka 31 gola me Real Madridin këtë stinor në La Liga nga 33 xhiro të zhvilluara. Ai p...

Reali triumfon në Olimpiko të Romës (VIDEO)

Real Madrid ka shënuar fitore të madhe në udhëtim te Roma me rezultat 2:0, ndeshje kjo në kuadër të Ligës së Kampionëve. Spanjollët kanë qenë skuadër dominuese gjatë tërë kohës, duke mbajtur posedimi...

Cristiano Ronaldo braktis konferencën i nervozuar (VIDEO)

Cristiano Ronaldo i nervozuar ka lënë para kohe sallën e konferencës për shtyp në Madrid në prag të ndeshjes së Ligës së Kampionëve teksa shumë “Që të flas qartë dhe prerë, unë e di pse Messi e bëri ...

Reali dhuron spektakël, Ronaldo dopietë (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=07-k52gsvtU Real Madridi ka marrë një tjetër fitore të rëndësishme në La Liga, duke e mposhtur Atletic Bilbaon me rezultat 4:2 Në këtë ndeshje shkëlqeu Cristiano Ronal...