Reali kërkon të dalë nga kriza, gati 4 blerje

Real Madridi nuk po kalon një formë të mirë dhe rezultatet e fundit konfirmojnë krizën që po kalojnë. Tetë pikë larg Barcelonës që është në krye të renditjes, janë shumë. Perez po mendon që tani të p...

Zidane nuk i frikësohet shkarkimit

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka thënë se nuk ka frikë nga shkarkimi. Tekniku francez ka lavdëruar gjithashtu lojtarët e tij, pasi ai gjithmonë mëson nga ata. “Nuk kam frikë nga shkarkim...

Zadane: Në fytyrat e tyre shoh kampionët

Real Madridi do të zbresë sot në fushë kundër Manchester City-it në sfidën e parë të gjysmëfinaleve të Ligës së Kampioneve dhe trajneri Zinedin Zidane ka analizuar madrilenët në konferencën për shtyp...

Zinedine Zidane, trajneri që di të menaxhojë krizat

Lojtarët e Real Madridit e kanë bërë të qartë se ata do të donin që Zinedine Zidane të vazhdojë edhe sezonin e ardhshëm dhe besojnë se marrëdhënia e tij me ta është e ngjashme me atë që kishin me Car...

Real Madridi mendon për Allegrin

Real Madridi mendon për Massimiliano Allegrin për sezonin e ardhshëm si zëvendësues të Zinedine Zidanes. Sipas dy gazetave italiane La Stampa dhe La Gazzetta dello Sport, Florentino Perez do të këshi...

Reali triumfon në Olimpiko të Romës (VIDEO)

Real Madrid ka shënuar fitore të madhe në udhëtim te Roma me rezultat 2:0, ndeshje kjo në kuadër të Ligës së Kampionëve. Spanjollët kanë qenë skuadër dominuese gjatë tërë kohës, duke mbajtur posedimi...

Në Madrid mund të vijnë lojtarë të rinj

Zidane Zidane u ka thënë drejtuesve të Real Madridit se e dëshiron në skuadër Eden Hazardin. Duke folur në një spektakël televiziv, gazetari i njohur Eduardo Inda ka thënë se anësori i Chelseas, Eden...

Zyrtare/ Shkarkohet Benitez, vjen Zidane

Rafa Benitez nuk është më trajner i Realit të Madridit. Aventura e spanjollit zgjati vetëm shtat muaj në krye te klubit mbretëror. Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, në një konferencë për ...

Zinedine Zidane shumë afër Realit të Madridit

Zinedine Zidane është i gatshëm të marrë drejtimin e Realit të Madridit. Nës Rafa Benitez largohet nga puna, trajneri i ri i Realit do të jetë padyshim Zizou. Florentino Perez është i shqetësuar nga ...