Facebook “fut hundët” edhe në futboll

Facebook “fut hundët” edhe në futboll. Rrjeti social i Mark Zuckerberg, nga shtatori do të transmetojë falas përmes shërbimit të vet “Livestream” ndeshje të Ligës së Kampionëve. Ky shërbim do t’u ofr...

Champions: Legia befason Realin, ngec edhe Juve

Lyon arriti të marrë një pikë të rëndësishme ndaj Juventusit në Torino, pasi sfida e katërt e Grupit H në Ligën e Kampionëve përfundoi në barazim 1-1. Higuain u kujdes të kalonë “zonjën” në epërsi ve...

Ndeshjet e sotme në Ligën e Kampionëve

Do të luhen sot ndeshjet e katërta për fazën në grupe në Ligën e Kampionëve. Pas mbylljes së ndeshjeve për sa i përket grupeve A,B,C dhe D sot do të impenjohen skuadrat që formojnë grupet E,F,G dhe H...

Ndeshjet e sotme në Ligën e Kampionëve

Sot në mbrëmje do të luhen ndeshjet e katërta për fazën në grupe në ligën e kampionëve. Spikat sfida në Etihad Stadium midis skuadrës së Mancester Sitit dhe skuadrës së Barcelonës. Skuadra e Guardiol...

Pep dhe Messi, “miq” dhe “kundërshtarë”

Sonte Pep dhe Messi do të jenë kundërshtarë në fushë, në ndeshjet e treta në grup në kuadër të Champions League. Guardiola e ka pëlqyer shumë Messin gjatë kohës kur ishte tek Barcelona dhe është i da...

Champions League sonte sjell duele spektakolare

Sonte në mbrëmje do të luhen ndeshjet e treta në Grupet A, B, C, D. Dueli më interesant do të luhet në “Camp Nou”, teksa Pep Guardiola do të sfidojë sërish si kundërshtar ish skuadrën e t...

“Mbretërit” fitojnë titullin e 11 në Champions

Real Madrid është kampion i ri i Evropës Real Madridi ka fituar Ligën e Kampionëve, pasi në finale ka mposhtur rivalin e qytetit Atletico Madridi dhe atë vetëm pas penalltive. Koha e rregullta dhe va...