Hidhet shorti i Champions League, derbi i Madridit në gjysmëfinale

Është hedhur sot në Nyon të Zvicrës shorti për gjysmëfinalet e Champions League.

Ndeshja e parë gjysmëfinale është ajo në mes të Real Madridit dhe Atletico Madrid , ndërsa e dyta Juventusi ndaj Monacos.

Ndeshjet e para gjysmëfinale do të zhvillohen më 2 dhe 3 maj, ndërsa ato të kthimit një javë më vonë.

Skuadra që tërhiqet e para do ta zhvillojë ndeshjen e parë në shtëpi.

 

 

Pin It