“Stadio Olimpico” i Romës drejt rindërtimit

Ky vit nuk duket shumë pozitiv për Romën në aspektin sportiv sidomos në kampionatin Italian, por e kundërta ndodh në aspektin menaxherial ku pritet që së shpejti të fillojnë punimet për stadiumin e r...

Milani i ri “kinez” fut në listë edhe Dzekon

Milani i ri kinez do të provojë të kthehet i madh me një sulmues të rëndësishëm, rreth të cilit do të ndërtohet skuadra. Klubi kuqezi, përveç Aubameyang, Morata dhe Keita, po mendon edhe për Dzekon, ...

Shaqiri kalon tek rivalët e Interit?

Për Xherdan Shaqirin e ardhmja duket se do të rezervoj edhe një herë një rikthim në kohë. Mediat italiane bëjnë me dije se lojtari shqiptar i Stoke City  mund të luajë në Serie A, përkatësisht te një...

Fiton Roma, Juventus shpallet kampion

Juventusi shpallet kampion për të pestën herë radhazi kur kanë mbetur edhe tri ndeshje për t’u luajtur. Fitorja e Romës kundër Napolit bëri që bardhezinjtë të hapin shampanjën para kohe dhe festa të ...

Real Madrid – Roma, formacionet e mundshme

Real Madrid dhe Roma takohen sonte në kuadër të 1/16 e finales së Ligës së Kampionëve. Mediat spanjolle kanë filluar të zbulojnë formacionet e të dyja skuadrave, megjithëse deri në minutat e fundit n...

Arsenali e njeh Romën me çmimin e Szczesnyt

Roma dëshiron ta zgjasë huazimin edhe për një tjetër sezon, por Topçinjtë janë të gatshëm ta shesin lojtarin e tyre. Arsenal i ka vendos çmimin e shitjes prej 15 milionë eurove portierit Wojciech Szc...

Kasami kërkohet nga skuadrat e mëdha Italiane

Juventusi, Milani, Roma, Interi, Napoli e Fiorentina, janë skuadrat që kanë shprehur interesim të madh për shërbimet e mesfushorit shqiptar Pajtim Kasami, i cili aktivizohet në Greqi, te Olympiacosi....

Reali triumfon në Olimpiko të Romës (VIDEO)

Real Madrid ka shënuar fitore të madhe në udhëtim te Roma me rezultat 2:0, ndeshje kjo në kuadër të Ligës së Kampionëve. Spanjollët kanë qenë skuadër dominuese gjatë tërë kohës, duke mbajtur posedimi...

Spalletti: Roma-Real, nuk ka favorit

Luciano Spalletti, trajneri i Romës, ka folur për ndeshjen ndaj Real Madridit Roma dhe Real Madridi do të përballën sot në Olimpico, në orën 20:45, në kuadër të fazës eliminuese të Ligës së Kampionëv...