Ancelotti ka filluar planet për Bayernin

carlo-ancelotti-real-madrid-manager_3307129

Carlo Ancelotti ka dëshirë të marrë në Bayern Munich, mesfushorin e Realit të Madridit, Luka Modric.

Në anën tjetër, Robert Lewandowski po kërkohet nga Reali dhe nëse polaku do të largohet, Ancelotti duket se e ka gati zëvendësuesin. Bëhet fjalë për Higuain, të cilin italiani e vlerëson shumë, ashtu si Marco Verrattin, që aktualisht po negocion rinovimin me PSG-në.

Verën e ardhshme, përveç Ancelottit, i cili do ta zëvendëson Pep Guardiolën, te Bayern do të ketë edhe disa fytyra të reja.

Pin It