Juventusi nuk i ndahet Oscar-it

Oscar scores his 1st goal

Juventusi sërish kërkon të sjellë lojtarë me kualitet në Skuadër.

Edhe pse gjatë verës dështuan ta transferojnë, Zonja e Vjetër nuk ka hequr dorë nga mesfushori brazilian i Chelseas, Oscar.

Pas largimit të Jose Mourinhos nga Chelsea, pritet që shumë lojtarë të ndjekin rrugën e tij, pasi klubi nuk është i kënaqur me formën e tyre. Ndër ta është edhe Oscar që nuk ka treguar formë të mirë.

Juventus që ishte shumë i interesuar për të që ta transferojë në Torino, nuk ka hequr dorë dhe pritet t’i bëjë përsëri ofertë.

Pin It