yyy-780x439

E gjithë Europa pas talentit të PSG

Pas shkëlqimit në fillim të edicionit, skuadra franceze është duke synuar që ta lidhë të ardhmen e lojtarit me Parc des Princes. Qendërmbrojtësi i Paris Saint-Germain, Presnel Kimpembe ka shkëlqyer n...
chelsea-morata-conte

Morata-Conte, një histori “dashurie”

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte, është i gatshëm që të futet në bisedime me Real Madridin për sulmuesin e tyre Alvaro Morata. Më një sulm me emra si Cristiano Ronaldo, Karim Benzema dhe Gareth Bal...
12716223_1169659556413838_6684113130208192840_o

Në Paris triumfon PSG-ja (VIDEO)

PSG ka triumfuar në Stadiumin e Princave përballë Chelseat duke fituar me rezultatin përfundimtar 2-1. Golat për PSG-në u shënuan nga Ibrahimovic në minutën e 39 dhe Cavani në minutën e 78. Ndërsa pë...
Juventus' coach Massimiliano Allegri shouts during a Serie A soccer match against Chievo Verona at the Bentegodi stadium in Verona, Italy, Saturday, Aug. 30, 2014. (AP Photo/Felice Calabro')

Kalimi im te Chelsea është spekulim

Massimilliano Allegri ka thënë se nuk janë të vërteta raportimet që e lidhin atë me një kalim te Chelsea për sezonin e ardhshëm. Mediat italiane dhe angleze kanë raportuar se Allegri është zgjedhur s...
José Mourinho said despite the win over Sporting, Chelsea are not yet in a comfortable position

Do të jemë trajner i Manchester United

Jose Mourinho do të bëhet trajner i Manchester Unitedit. Revista prestigjioze britanike Daily Mirror, raporton se Jose Mourinho i ka treguar miqve shumë të afërt për punën e re te Manchester United. ...
pato

Zyrtare/ Pato tek Chelsea

Alexandre Pato tashmë zyrtarisht është pjesë e skuadrës angleze Chelsea. Sulmuesi brazilian është huazuar për një periudhë gjashtë mujore, por me klauzolë që në fund të kësaj periudhe mund të blihet ...