Bonucci në radarin e Real Madridit dhe Çelsit

Foto LaPresse – Spada31 Ottobre 2015 Torino ( Italia)Sport CalcioJuventus – Torino Campionato di Calcio Serie A TIM 2015 2016 – ” Juventus Stadium”Nella foto : bonucciPhoto LaPresse – SpadaOctober 31th 2015 Turin (Italy)Sport SoccerJuventus – TorinoItalian Football Championship League A TIM 2015 2016 – ” Juventus Stadium “In the pic: bonucci

Real Madridi dhe Chelsea janë në tentativa për të marrë në skuadrën e tyre mbrojtësin e Juventusit, Leonardo Bonucci.

Mbrojtësi edhe më herët ishte kërkuar nga skuadra si Chelsea dhe Manchester City, me ofertë prej 50 milionë euro.

Bonucci ka probleme me trajnerin Max Allegri, ku edhe e dënoi për ndeshjen me Porton, ku nuk luajti fare.

Ai ishte i destinuar të qëndroj gjatë në Torino, ku edhe e vazhdoi kontratën.

Sipas asaj që shkruan Mundo Deportivo dhe As, Real Madrid vetëm i ka vënë syrin Bonuccit dhe e sheh si zëvendësues të Pepes.

Në anën tjetër The Sun shkruan se edhe Chelsea me Antonio Conten është vënë pas tij.

Oferta që pritet të bëjnë anglezët është 60 milionë euro.

Pin It