Ushqimet që mund t’i hani pa frikë pas orës 20:00

Këto janë disa ushqime që mund t’i hani pa frikë pas orës 20:00 dhe të mos shtoni peshë sipas dietologëve: 1. Drithëra dhe Qumësht Ushqimet më të mira në mesnatë duhet të jenë të lehta për t’u tretur...

25% jetë më shumë duke konsumuar avokadot

Konsumimi i avokadove ju zgjat jetën 25%. Ato kanë  vitaminën E, K dhe B6, janë të mbushura me fibra, përmbajnë më shumë kalium sesa bananet dhe ju ndihmojnë ta luftoni urinë. Përveç këtyre përfitime...

Shkencë: Zbulohet sekreti i një rinie të gjatë

Avokado, brokoli dhe kastraveci të bëra bashkë, mendohet se është ilaçi i jashtëzakonshëm kundër plakjes. Kjo është ajo çka pretendojnë se kanë zbuluar shkencëtarët amerikanë Por, ky zbulim deri tani...