Dhe fituesi është… Lionel Messi

Lionel Messi është shpallur fitues i Topi të Artë për të pestën herë radhazi. Messi ka arritur të mposhtë konkurencën e Cristiano Ronaldo dhe Neymar. CR7 rënditet i dytë ndërsa Neymar i treti. Messi ...

Skuadra e vitit

Portier: Manuel Neuer Mrojtës: Tiago Silva, Marcelo, Sergio Ramos, Dani Alves Mesfushorë: Andres Iniesta, Luka Modric, Paul Pogba Sulmues: Neymar, Lionel Messi, Cristiano Ronaldo