Parashikimi i motit, e premte 8 dhjetor 2017

Gjatë paradites kthjellimet  vijojnë të dominojnë zonat Jugore dhe Qendrore ndërsa kthjellime dhe vranësira kalimtare mbizotërojnë kushtet e motit në Veri të vendit. Pas mesditës parashikohet fuqizim...