Kush e fiton Këpucën e Artë këtë vit?

Gjendja aktuale e golave dhe pikëve respektive për secilin lojtar: 1. Gonzalo Higuaín (SSC Napoli) 21 goals x 2 = 42 pikë 2. ‘Jonas’ Goncalves (Sport Lisboa e Benfica) 19 x 2 = 38 3. Pierre-Emerick A...

Golashënuesit më të mirë në Evropë

Mediat botërore i kanë bërë një analizë të shkurtër sulmuesve më të mirë në botë, duke krijuar listën e 10 më të mirëve. Lista e 5 sulmuesve më të mirë në Evropë hapet me Pierre­Emerick Aubemeyang 18...