Konflkti rus, Gjermania akuzon NATO-n

Gjermania akuzon NATO-n për nxitje të luftës me Rusinë me stërvitjet ushtarake në Europën Lindore dhe i bën apel aleancës të përpiqet të përmirësojë dialogun me Moskën. Ishte shefi i diplomacisë gjer...