Si duhet të bëhet ngrirja e boronicave dhe manaferrave

Manaferrat dhe boronicat janë dy nga frutat e pyllit më të pasura në vlera, vitamina, antioksidantë dhe minerale. Antioksidantët janë të domosdoshëm për organizmin sepse luftojnë radikalet e lira të ...

Ushqimet që mund t’i hani pa frikë pas orës 20:00

Këto janë disa ushqime që mund t’i hani pa frikë pas orës 20:00 dhe të mos shtoni peshë sipas dietologëve: 1. Drithëra dhe Qumësht Ushqimet më të mira në mesnatë duhet të jenë të lehta për t’u tretur...