Milan shkon në çerekfinale të Kupës së Italisë

Milan ka arritur të fitoj 0:2 përballë Sampdorias, e cila ka luajtur për 30 minutat e fundit të ndeshjes me vetëm 10 lojtarë. Për Milan shënuan Niang dhe Bacca. Kjo ishte ndeshje e vlefshme për 1/8-t...