Moti, e enjte 21 mars 2019

Orët e paradites do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira në të gjithë Shqipërinë.

Më të dendura paraqiten në zonat malore përgjatë kufirit lindor.

Ndërsa pasditja dhe mbrëmja përmirësojnë dukshëm kushtet e motit, duke larguar vranësirat dhe dominim të kthjellimeve në territor

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen në mëngjes por mesdita ruan vlera konstante duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 1°C deri në 23°C në.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Lindor-Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.

Pin It