Moti, e enjte 3 janar 2019

Moti për ditën e sotme parashikohet deri në orët e mesditës me kthjellime dhe vranësira të pakta kalimtare.

Sipas Shërbimit Meteorologjik  duke nisur nga orët e mesditës dhe kryesisht ato të drekës shtim të vranësirave mesatare dhe të dendura në të gjithë territorin.

Duke nisur prej orëve të drekës reshje shiu me intensitet të ulët më pas me kalimin e orëve dhe rënien e temperaturave reshjet e shiut konvertohen në reshje dëbore në pjesën më të madhe të territorit.

Reshjet e dëborës në pjesën më të madhe të territorit pritet të zbresin deri në kuota të ulëta 50-100 metër. Mjegull / mjegullinë për shkak të reshjeve të dëborës dhe shiut. Era me drejtim Juglindje-Verilindje 1-10 m/sek. Erë me rrahje dhe intensive deri në 25 m/sek përgjatë vijës bregdetare dhe zonat e ulëta e ato luginore.

Pin It