Moti, e martë 20 shkurt 2018

Vijon dominimi i vranësirave me reshje të përkohshme në të gjithë vendin ku dëbora pritet në zonat e thella malore.

Edhe pasditja mbetet me vranësira dhe reshje të pakta në territor por deri mesatare në Veri dhe Qendër të vendit. Vranësira dhe reshje të herë pas hershme vijojnë ndikimin e tyre në të gjithë vendin në mbrëmje dhe gjatë natës.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ruajnë vlera termike thuajse konstante në të dy ekstremumet termike ditore vlerat e të cilave luhaten nga  – 1 në 15°C.

Era do të fryjë mesatare dhe rrallë-herë e fortë, me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Juglindor ndërsa në det dallgëzimi ngjitet mbi 3 ballë.

Pin It