Moti sot në Shqipëri

Mbi vendin tonë ditën e sotme pritet që të mbizotërojë një mot i kthjellët, por pa reshje shiu. Temperaturat do të vijojnë që të jenë të ulëta.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë në bregdet 3-12 °C, në vendet e ulëta 0-12 °C dhe në vendet malore nga-1  deri  7 °C.

Era ditën e sotme pritet që të fryjë e lehtë deri mesatare.

 

Pin It