Moti sot: Shi në zonën e ulët dhe bregdet, reshje dëbore në zonat malore

Vranësira të dendura dhe reshje shiu dominojnë deri në mesditë në zonën e ulët dhe bregdet por reshje dëbore në zonat malore.

Ndërsa pasditja dhe mbrëmja sjellin përmirësim të motit duke bërë që kthjellimet të jenë dominante në të gjithë territorin.

Ndërkohë reshje të pakta dëbore do të ketë në zonat juglindore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen ndjeshëm në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -3°C deri në 16°C.

Era do fryjë mesatare në jug por e fortë në veri dhe brigjet detare me shpejtësi 50-55 km/h nga drejtimi verilindor duke krijuar në det dallgëzim 4-5 ballë.

Pin It