Parashikimi i motit, e premte 8 qershor 2018

 

Vendi ynë, të premten pritet të ketë kthjellime dhe vranësira të lehta në zonat perëndimore.

Ndërkohë, sipas MeteoAlb, vranësira më të shpeshta sjell mesdita në zonat malore ku priten shira të izoluar.

Orët e mbrëmjes dhe gjatë natës fuqizojnë vranësirat duke sjellë shira në zonat perëndimore të vendit.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë gjatë mëngjesit, por rritje të ndjeshme sjell mesdita

duke shënuar mbi 34°C.

Era do të fryjë mesatare deri e fortë, me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Veriperëndimor, duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

Pin It