Tavë Prizreni me bamje

  Përbërësit: 1 kg bamje 500 kg mish viçi 2 domate 2 qepë 200 gr gjalp 2 limona Kripë Piper të zi Piper të kuq Përgatitja: Në një tigan hedhim gjalpin dhe në të përziejmë  mishin e prerë në copa...