Trembet Dortmundi, i dëmtohet lojtari më i mirë

Sulmuesi kryesor i Dortmundit, Pierre-Emerick Aubameyang është dëmtuar në seancën e sotme stërvitore. Sulmuesi nga Gaboni ka lënë fushën stërvitore duke çaluar dhe ai rrezikon të mungojë në gjysmëfin...

Europa League, futbollistët shqiptarë nuk fitojnë

Basel i Taulant Xhakës u mund 3 – 2 në fushën e Saint-Etienne. Ky rezultat e mban të hapur çështjen e kualifikimit. Humbje edhe për Napolin e Elseid Hysajt. Skuadra italiane u mund 1 – 0 nga Villarre...