“Gjithçkabërësi” Hysaj, luan ku ta vendosësh

Napoli do të provojë të mbrojë fort kryesimin e kampioantit italian të futbollit të dielën në orën 15:00, por edhe pse në letër është favorit përballë Chievos, në Verona do të duhet shumë mund për 3 ...

Hysaj “blindohet” tek Napoli

Elseid Hysaj dhe Napoli kanë gjetur gjuhën e përbashkët dhe të dyja palët kanë firmosur kontratën e re. Lajmin e ka bërë të ditur Aurelio de Laurentis, i cili ka pohuar në “Twitter” që mbrojtësi kuqe...

Europa League, futbollistët shqiptarë nuk fitojnë

Basel i Taulant Xhakës u mund 3 – 2 në fushën e Saint-Etienne. Ky rezultat e mban të hapur çështjen e kualifikimit. Humbje edhe për Napolin e Elseid Hysajt. Skuadra italiane u mund 1 – 0 nga Villarre...

Hysaj mbrojtësi i djathtë më i mirë i vitit

Të gjithë ekipet italiane për momentin po pushojnë, ndërkohë që mediat italiane kanë nxituar që të bëjnë edhe disa sondazhe për formacionin më të mirë të vitit. “Calciomercato.com” hapi n...