Kunguj me mente

 Përbërësit: 2 kunguj Disa gjethe mente Kripë vaj ulliri Përgatitja: Marrim kungujt, i lajmë mirë në ujë të rrjedhshëm dhe më pas i presim në formë rrethore. Pasi i  sistemojmë në një tavë  i vendosi...