Tekno Spektrum, teknologjia në jetën tonë

Të gjitha zhvilimet e fundit teknologjike vijnë të përmbledhura në këtë emision. Teknologjia ecën me hapa galopant aq sa herë-herë na shpëton ndonjë detaj. Tashme jo më, ndiqni Tekno Spektrum nga Ard...

Moti, e martë 28 nëntor 2017

Ultësira perëndimore dominohet nga kthjellime e vranësira kalimtare ndërsa vranësira të shpeshta e reshje të pakta, do të ketë në zonat Lindore. Pasditja kthjellon kushtet e motit edhe në Lindje të d...

BESIMI ËSHTË DRITË DHE FORCË

Njeriu vjen në këtë botë dhe jeton për një kohë të shkurtër; ndodhet në një shtëpi të rrethuar nga të gjitha anët e saj me dyer që në çdo moment mund të hapen dhe ai të dalë prej saj. Njeriu jeton ba...

Viti i ri shkollor në Medresenë e Tiranës

Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, z. Skender Bruçaj dhe Drejtori i Medresesë së Tiranës, z. Ali Zaimi urojnë nxënësit për vitin e ri shkollor 2016-2017

Newsroom – 21 shkurt 2016

  Newsroom lajmet kryesore të javës 15-21 shkurt 2016 Çdo të diel, ora 18:00   Ndiqni përmbledhjen javore të lajmeve kryesore në Radio Spektrum 96.4 mhz. Live Stream: www.spektrum.al Tune I...