Samsung-Gear-S2

Dy orë të tjera Gear S2 nga Samsung

  Samsung zbuloi gjatë konferencës CES 2016 dy versione të reja të orës së saj inteligjente Gear S2. Njëri variant është i larë me ar 18-karat në ngjyrë rozë, ndërsa tjetri është i larë me argje...
2FD77E7400000578-3386875-image-a-3_1452083286490

Japonezët zbulojnë pajisjen që lexon mendjen

Shkencëtarët japonezë kanë zbuluar një pajisje që quhet “lexuesi i mendjes”. Kjo pajisje mund të lexojë fjalët nga truri, pa qenë nevojë që të flasim. Sipas shkencëtarëve, ajo rrit mundësinë e komuni...
LG

Ekrani që mund të mblidhet si një gazetë

LG do të zbulojë gjatë Shfaqjes Elektronike për Konsumatorin një prototip të një ekrani 18 inç që mblidhet si një copë letre. Kompania koreane po përqendrohet në krijimin e ekraneve të lakuara dhe të...
Facebook_featured

Facebook, komente në kohë reale

Facebook ka konfirmuar se po teston një veçori të re që do të informojë përdoruesit kur një mik po shkruan një koment. Veçoria do të jetë e ngjashme me atë të mesazheve, nëpërmjet të cilës mund të ku...
TO GO WITH AFP STORY BY VICTORIA LOGINOVA
Natalia Kurbatova, whose 13-year-old daughter Kristina was killed during Nord-Ost hostage crisis, lays flowers at her grave (R) on October 19, 2012 at the Vagankovskoye cemetery in Moscow. A decade after Chechen militants seized a Moscow theater in a hostage crisis in which 130 died, victims' families are still seeking answers about the use of a deadly gas to end the siege. A total of 912 people, many of them children, were held hostage in the Dubrovka theatre for three days after coming to watch Nord Ost, a popular musical, on October 23, 2002.                  AFP PHOTO / KIRILL KUDRYAVTSEV

Moskë, Wi-Fi falas në varreza

Autoritetet ruse kanë vendosur të instalojnë internet me valë tek varrezat në Moskë. Zyrtarët njoftuan se do të ofrohet Wi-Fi falas në tri varrezat historike të qytetit duke filluar nga viti i ardhsh...