Klasifikimi aktual në 5 ligat kryesore të Evropës

Fundjava që lamë pas solli mjaft ndryshime në arenën e futbollit evropian teksa u luajtën ndeshjet e xhiros së 17 në Spanjë dhe Gjermani, 19 në Francë, 20 në Itali dhe 22 në Angli.

Jemi ende në muajin Janar dhe ende ka shumë ndeshje për tu luajtur por klasifikimi i deri tanishëm në ligat e lartpërmendura duket sikur nuk do të ndryshojë shumë deri në fund të këtij sezoni, përveçse në rastin e Serisë A ku Napolitanët kryesojnë me vetëm 1 pikë larg Juventusit të Allegrit.

Më poshtë do të gjeni renditjen e 4 ekipeve të para për çdo kampionat:

Serie A

 1. Napoi 51 pikë
 2. Juventus 50 pikë
 3. Inter 42 pikë
 4. Lazio 40 pikë

La liga

 1. Barcelona 48 pikë
 2. Madrid 39 pikë
 3. Valencia 37 pikë
 4. Real Madrid 32 pikë

Premier League

 1. Man City 62 pikë
 2. Man United 47 pikë
 3. Chelsea 46 pikë
 4. Liverpool 44 pikë

Bundesliga

 1. Bayern M. 41 pikë
 2. Schalke 04 30 pikë
 3. Dortmund 28 pikë
 4. Leverkusen 28 pikë

Ligue 1

 1. PSG 50 pikë
 2. AS Monaco 41 pikë
 3. Lyon 41 pikë
 4. Marseille 38 pikë

Pin It