Moti, e enjte 18 tetor 2018

Orët e paradites do të dominohen nga mot i kthjellët në të gjithë Shqipërinë.

Situatë e cila do te vijoje deri pasdite kur priten vranësira lokale në zonat malore, kryesisht në Juglindje te territorit.

Mbrëmja dhe nata paraqiten me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë territorin shqiptar.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit sërish do të qëndrojnë konstante si në mëngjes dhe në mesditë duke ruajtur ekstremumet ditore nga 6 – 28°C.

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi kryesisht Verperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 1-2 ballë.

Pin It