Moti, e martë 3 prill 2018

Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë të gjithë territorin shqiptar, më të dukshme në zonat malore. Pasditja dhe mbrëmja mbeten me kthjellime e vranësira të shpeshta në gjithë vendin.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten me 2 – 3°C në orët e mëngjesit dhe mesditës duke shënuar mbi 27°C.

Era do të fryjë mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Jugperëndimor ndërsa në det vijon dallgëzim i ulët.

Pin It