Moti, e mërkurë, 28 Gusht 2019

Sipas MeteoAlb: Vendi yne gjate oreve te para te dites do te paraqitet me kthjellime dhe vranesira kalimtare. Parashikohet qe nga mesdita e ne vijim vranesirat te pesojne zhillime neekstremin verior duke sjell dhe rrebeshe afat-shkurter shiu. Nata ri-kthen serish kthjellimet.

Temperaturat e ajrit do te mbeten te pa-ndryshuara ne mengjes, ndersa ne mesdite pritet renie duke luhatur vlerat nga 15°C deri në 35°C. Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtesi 28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

Pin It