Moti, e mërkurë 28 mars 2018

Në të gjithë vendin, moti paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare, më të shpeshta në Veri dhe zonat Lindore.

Ndërsa mesdita dhe gjatë gjithë pjesës së dytë të ditës, moti dominohet nga kthjellimet në të gjithë territorin shqiptar.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen me 1 – 2°C në orët e para të ditës por rritje me 2 – 3°C sjell mesdita në të gjithë vendin.

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim 2 – 3 ballë.

Pin It