Moti/ Temperaturat në disa gradë minus, ja ku pritet të ketë reshje dëbore

Vijon ndikimi i masave polare duke diktuar mot të kthjellët por të ftohtë në të gjithë vendin. Herë pas here do të ketë kalime vranësirash, duke sjellë reshje dëbore në zonat malore. Pasditja dhe mbremja mbeten me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit janë ulur sërisht në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -9°C në 8°C.

 Era do fryjë fortë me shpejtësi mbi 70 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 6 ballë.

Rajoni dhe Europa

Europa Jugore, Qëndrore dhe ajo Veriore paraqiten në ndikimin e masave ajrore me origjinë nga veriu i Kontinentit, të cilat sjellin kthjellime por temperatura të ulta. Ndersa vranësira dhe reshje shiu mbeten Brigjet e Egjeut, po ashtu reshje të dendura dëbore dhe stuhi ere vijon Europa Lindore.

Pin It