Parashikimi i motit, e martë 12 qershor 2018

Gjatë gjithë ditës, moti paraqitet me kthjellime e vranësira të lehta. Përjashtuar orët e pasdites të cilat fuqizojnë vranësirat në ekstremet veri-verilindje ku priten shira të izoluar por pjesa më e madhe e vendit mbetet me kthjellime dhe vranësira të lehta.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit vijojnë me rritje 1-2°C, më e ndjeshme gjatë orëve të mesditës kur maksimumi në rang territori ngjitet mbi 34°C.

Era do vijojë të fryjë e lehtë, me shpejtësi deri 25 km/h nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det do vijojë dallgëzimi i ulët.

Pin It