Parashikimi i motit, e premte 6 prill 2018

Moti vijon me kthjellime e vranësira të shpeshta duke sjellë shira të përkohshëm në Lindje dhe Juglindore të territorit. Pasditja sjell kthjellime të motit në pjesën më të madhe të vendit.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen me 2°C gjatë mëngjesit por mesdita sjell rënie të ndjeshme të temperaturave në zonat Lindore.

Era do të fryjë mesatare, me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Verior duke bërë që në det të gjenerohet dallgëzim 3 ballë.

Pin It