Parashikimi i motit, e shtunë 3 mars 2018

Pjesa e parë e ditës mbetet me vranësira dhe reshje të pakta në të gjithë vendin por shira deri mesatarë në zonat Qendrore.

Mesdita dhe orët e pasdites sjellin përmirësim të përkohshëm të motit në vend por serish në mbrëmje dhe gjatë natës, reshjet përfshijnë të gjithë Shqipërinë.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit sjellin një rritje të lehtë në të dy ekstremumet termike ditore duke luhatur ekstremumet termike nga -1 në 16°C.

Era do të fryjë mesatare, me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugperëndimor – Perëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

Pin It