Rikthehet “paqja” në Aleppo, lejohet evakuimi i rebelëve

850x636_408cae44-105c-439e-99ba-993266c58440_w987_r1_s1481728381

Një ditë pasi armëpushimi u prish, duket se marrëveshja është arritur sërish.

Konfirmimi ka ardhur nga rebelët e opozitës siriane kanë njoftuar se marrëveshja e armëpushimit me forcat qeveritare në Aleppon lindore është sërish në fuqi.

Përfaqësuesit e tyre kanë deklaruar se marrëveshja do të fillojë të zbatohet nga mëngjesi i së mërkurës.

Por nga ana e ushtrisë qeveritare në Aleppo dhe Rusisë ende nuk ka një konfirmim zyrtar nëse është rikthyer në fuqi armëpushimi i arritur më herët me ndihmën e Rusisë dhe Turqisë.

Pin It