Parashikimi i motit, e mërkurë 15 mars 2017

Pjesa e parë e ditës do të jetë nën ndikimin e motit të kthjellët në të gjithë vendin, herë pas here do të ketë kalime vranësirash të lehta, kryesisht në zonat juglindore të vendit. Parashikohet që k...

Spektrum Jetësor – Të edukojmë me art

Regjisorja Alma Hoti Memo në studion e emisionit Spektrum Jetësor. ” Më datë 25 mars do të tentojmë të fitojmë Guinnessin e parë shqiptar, 2017 të rinj nga shkollat e Tiranës do të jenë në bule...

Destinacion: Ujësjellësi i Vranishtit

Ujësjellësi i Vranishtit ndodhet në fshatin Vranisht të Rrethit të Vlorës dhe përbëhet nga dy pjesë. Ura e parë  e punuar me një hark dhe ura e dytë  e mbështetur në 6 harqe dhe 5 dritare lehtësuese....

Parashikimi i motit, e martë 14 mars 2017

Prezenca e një qendre me presion të lartë atmosferik mbi Ballkan do të ndikojë në vendin tonë kushte të qëndrueshme atmosferike duke bërë që pjesa më e madhe e vendit të jetë nën ndikimin e motit të ...

Destinacion: Martaneshi

Është një vend  malor me një natyrë të pasur që kufizohet me pesë rrethe të zhvilluara si, Dibrën, Librazhdin, Elbasanin, Tiranën dhe Matin. Pak e përmendur në përditshmërinë tone gjeografike, por e ...

Parashikimi i motit, e hënë 13 mars 2017

Orët e paradites do të dominohen nga mot kryesisht i kthjellët në ultësirën perëndimore por me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme do të paraqitet moti në zonat malore. Po ashtu edhe pjesa e...