Samsung fiton 49 Çmime iF Design Awards

Samsung Electronics njoftoi se ka fituar 49 Çmime iF Design Awards, duke përfshirë një çmim të artë, i njohur botërisht si “International Forum Design Awards 2017”. Tridhjetë e pesë nga çmimet u dhan...

Samsung prezanton televizorët e rinj Lifestyle

Samsung Electronics zbuloi gjatë aktivitetit global të së mërkurës në Paris detaje të reja rreth linjës së saj premium të televizorëve QLED dhe “The Frame”. Televizorët e fundit QLED janë...

Samsung prezanton XCover 4, të fortë por elegant

Samsung Electronics ka lançuar së fundmi në Kongresin Botëror të Celularëve smartphonin më të fundit Galaxy XCover 4. Ky telefon do të jetë i disponueshëm në Europë prej muajit Prill. Galaxy XCover 4...

Katër tiparet e padëgjuara më parë të iPhone 8

The Wall Street Journal raporton se iPhone është duke testuar 10 lloje të ndryshme të prototipave për iPhone-in e vitit 2017. Zëra të ndryshëm thonë se iPhone 8 do të ketë këto tipare: iPhone 8 do të...