Vjeshtë me lule me gjethe…krijoni bukur!

Magjike vjeshta, me gjithë ngjyrat, tapetin e gjetheve, freskinë e mëngjeseve e ftohtin e mbrëmbjeve. Natyra që flet me anë të stinëve, duket sikur ka dhuruar vjeshtën për ne si oaz qetesie e meditim...

Tetori i fotografuar…plot jete, ngjyra e ndjesi !

Çdo muaj ka bukurinë  e tij, përmbledhur kjo me shndrrimin e natyrës, me dukuri të ndryshme , gjendjet tona emocionale e shumëçka tjetër. Fotot e mëpostme tregojnë momente nga ky tetor që lëme pas so...

Njeriu para dhe pas tekonologjisë…

Teknologjia e ka ndryshuar sjelljen e njerezve e për këtë ka plot dëshmi, një ndër to janë këto foto të punuara nga Bright Side.                      TEMAT: INTERNETI INTERNET Lexo më shumë në: ...

Natyra pa filtra, bukuri që të lë pa fjalë

Yunnan, Kinë © ytimg Parku Olimpik Kombëtar, SHBA © (с) Justin Jung Kallamari xixëllonjë, Japoni © Takehito Miyatake Perëndim dielli në plazhin Pensacola, SHBA © (с) Anthony DellaCroce Pellgu i Kaltë...

10 rregullat e shkrepjes për një foto ideale

Jemi në epokën e teknologjisë dhe smartphon-ët po i zëvendësojnë aparatet fotografikë, por kur vjen puna tek fotografitë e kornizave apo ato të rasteve e ditëve të veçanta, aparati fotografik ngelet ...