De Biassi “zbut” debatin me Xhakën

Më herët ish-trajneri i Kombëtares Shqiptare, Gianni de Biasi kishte akuzuar Taulant Xhakën se ka ardhur te Shqipëria vetëm se nuk e ftoi Zvicra. Tashmë thotë se Xhakën në ndeshjet e fundit dhe në Ev...

Seedorf trajneri i kombetares sonë…?

Pak ditë kanë mbetur, për të mos thënë orë, nga zyrtarizimi i trajnerit të ri të përfaqësueses së Shqipërisë. Trajneri i Udinezes është një ndër ata trajnerë të grupit të eksperiencës, duke qenë se k...

De Biasi: Nuk e lë dot Shqipërinë!

Gianni De Biasi mund të marrë drejtimin e Anglisë pas dorëheqjes së Roy Hodgson nga pankina e “Tre Luanëve”. “Nuk e di nëse ekziston mundësia që unë të jem trajner i Anglisë, por uroj që të jetë kësh...