Çaji, pija që shumë e konsumojmë por pak e njohim

Çaji është një nga pijet që përdorim më së shumti. Ai prodhohet nga bimë të veçanta dhe pasi gjethet e tyre zihen, çlirohen substanca të mrekullueshme që janë të dobishme edhe për organizmin tone. Po...

Smoothie të shëndetshme për të humbur peshë

Ka disa pije me fruta të stinës që ju ndihmojnë të humbni kilogramët e tepërt. Ky proces mund t’ju duket i vështirë, por ju keni në dorë ta bëni argëtues. Por përveç rënies në peshë, frutat jan...

Ushqimet dhe pijet që favorizojnë plakjen

Janë disa ushqime dhe pijet që favorizojnë plakjen e lëkurës duke na bërë të dukemi më të vjetër nga ç’jemi në të vërtetë. Ariel Ostad, dermatolog me famë botërore rëndit në faqen e internetit “Healt...