Rusia që nuk njihni, 15 fakte interesante për të

  Disa fakte vërtet interesante për Rusinë, që ndoshta nuk i dini. 1.Liqeni Baikal përmban më shumë se një të pestën e ujit të pijshëm, jo të ngrirë, në botë. Rusia zotëron një të katërtën e ujit të ...

Fillon i ftohti eksrem në Rusi, minus 62 gradë Celsius

Rusia është përfshirë nga temperatura ekstreme nën zero. Në rajonin Olhovo në qarkun autonom të Khanty-Mansiysk. është regjistruar Temperaturë rekord me minus 62 gradë Celsius. “Dje në fshatin Kazim ...

OKB, dështojnë rezolutat për Sirinë

Asnjë nga dy projektrezolutat për situatën në Siri, të cilat u paraqitën në Këshillin e Sigurimit, nuk u miratuan. Teksti i propozuar nga Franca dhe Spanja u rrëzua për shkak të vetos së Rusisë, ndër...

Dopingu, atletët rusë jashtë garave të Rios

Atletët rusë nuk do të marrin pjesë në Lojërat Olimpike në Brazil, Rio 2016 për shkak të skandalit të dopingut. Shoqata Ndërkombëtare e Federatave të Atletikës ka vendosur të mos e heqë pezullimin, i...