“Blindohet” Kroos, Reali i ofron kontratë të re

Reali i Madridit nuk ka ndërmend të lejojë Toni Kroos të largohet nga Spanja. Real Madridi dhe Toni Kroos kanë vazhduar martesën e tyre deri në vitin 2022. Mesfushori gjerman që erdhi nga Bayern Muni...

Reali dhuron spektakël, Ronaldo dopietë (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=07-k52gsvtU Real Madridi ka marrë një tjetër fitore të rëndësishme në La Liga, duke e mposhtur Atletic Bilbaon me rezultat 4:2 Në këtë ndeshje shkëlqeu Cristiano Ronal...

Mesut Ozil, futbollisti më i mirë gjerman

Mesut Ozil është vlerësuar si futbollisti më i mirë gjerman i vitit për herë të katërt në pesë vjetët e fundit. Futbollisti me origjinë turke që luan me Arsenalit humbi në vitin 2014 nga Toni Kroos, ...